GKS Katowice – Widzew Łódź (2.8.2014)

mini-widzew V úvodním zápase nové sezóny se na Bukowe představil lodžský Widzew, tedy tým s fans družícími se s kibicami Ruchu. Widzew dostal za házení pyra na hřiště v posledním kole minulé sezony výjezdový zákaz na dva zápasy a tak se utkání muselo obejít bez hostů. Jaká to byla převeliká náhoda, že los navedl Widzew rovnou do Katowic v prvním kole…
Fanoušci GieKSy nelenili, připravili si choreo a vyhlásili tradiční akci „všichni ve žlutém“. Nabitý Blaszok kvalitně podporoval GKS po celé utkání, v průběhu první půle šla nad hlavy velká sektorovka se znaky GieKSy a Górniku, po stranách ji doplňovaly vlajky na tyčích v barvách příslušných klubů a na plotě nápis ve znění „PATRZYMY DO PRZODU A NIE ZA SIEBIE – CO O NAS MYŚLICIE SZCZERZE NAS JEBIE“ (namířeno na Widzew+Ruch a jejich narážky na družbu GieKSy s Górnikem).

widzew
Na hřišti byli aktivnější domácí, kteří také dali první branku, hosté z Łodzi ale poté stav vyrovnali a vypadalo to, že zápas skončí remízou. V posledních minutách byl však zfaulován hráč GieKSy v šestnáctce a sudí nařídil penaltu, tu následně GKS proměnil, stadion vybuchuje a zápas tak šťastně končí vítězstvím 2:1 nad nenáviděným Widzewem! Na zápase byla po výjezdu na Slavii přítomna delegace 16-ti Chacharů (1 z Havířova) a na plotě visela stará vlajka FC BANÍK OSTRAVA. Po utkání dáváme družební pivko v tradiční knajpě a následně oslavujeme narozeniny jednoho GKS!